baner web coliprev cervena.jpgbaner web coliprev zelena.jpg

ColiPrev®
Portugalská spoločnosť Neosanté Health Solutions, S.A. je farmaceutická spoločnosť, ktorej inovatívne a vysokokvalitné produkty umožňujú ľuďom po celom svete zlepšiť kvalitu ich života. Spoločnosť pôsobí predovšetkým v oblasti pediatrie, so zameraním na výživu dieťaťa a OTC. Jedným z produktov v jej portfóliu je originálny výživový doplnok s obsahom enzýmu laktáza ColiPrev®, vo forme 15 ml kvapiek, ktorý na slovenský trh dováža spoločnosť VIVAX Pharmaceuticals, s.r.o.

Moderná rekombinantná technológia
ColiPrev® je biotechnologický produkt vyrábaný v GMP certifikovanom prostredí. Certifikát GMP sa udeľuje len výrobcom, ktorí dodržujú tzv. podmienky správnej výrobnej praxe. Je potvrdzujúcim dokladom, že daný výrobca spĺňa prísne kritériá uplatňované pri výrobe a kontrole liečiv. Pri výrobe sa vyberajú len kvalitní a overení výrobcovia farmakologicky účinných látok prevažne rastlinného pôvodu. Tieto extrakty, ktoré sa overujú vo vlastných laboratóriách, potom zaručujú účinok v súlade s textom uvádzaným na obale hotového výrobku. Certifikát GMP inými slovami zaručuje, že výživový doplnok, ktorý ste si vybrali, nebol vyrobený v amatérskom prostredí, ale v starostlivo kontrolovaných výrobných podmienkach. Dodáva vám istotu, že produkt nie je nijako kontaminovaný.

Prírodné zloženie
ColiPrev® je zložený len z prírodných ingrediencií, pričom enzým laktáza je jeho hlavnou zložkou.
Ingrediencie: 56,9% laktáza, 25% glycerín, 17,2% voda, 0,9% stabilizátor – chlorid draselný

Enzým laktáza
Vysokoaktívny enzým laktáza je získaný z huby Aspergillus oryzae, ktorá je biologicky aktívnym zdrojom laktázy a je stabilný aj v pH žalúdočnej kyseliny.

Prečo používať ColiPrev®?
Používanie enzýmu laktáza, obsiahnutého vo výživovom doplnku ColiPrev®, je podporené niekoľkými klinickými štúdiami, ktoré posudzujú prechodný nedostatok laktázy ako možnú príčinu detskej koliky, nakoľko vedie k neschopnosti dieťaťa tráviť laktózu.

Enzým laktáza je prírodný enzým, ktorý sa nachádza v tenkom čreve. Tento enzým pomáha tráviť laktózu, ktorá je hlavným cukrom v každom mlieku, a to tým, že ju hydrolizuje – štiepi na 2 jednoduché sacharidy – glukózu a galaktózu. Tieto sacharidy sú potom v črevách ľahko vstrebané. Keďže mlieko tvorí základnú súčasť dojčenskej stravy a mnohé dojčatá prechodne trpia nedostatočnou produkciou enzýmu laktáza, dochádza práve ku spomínanej intolerancii laktózy, ktorá sa spája s detskou kolikou. Nestrávená laktóza, ktorá prechádza črevami, spôsobuje nadúvanie, plynatosť, kŕče v bruchu a hnačku. Pridanie enzýmu laktáza do mlieka pomáha však týmto symptómom predchádzať, takže ak je detská kolika spôsobená nízkou produkciou laktázy, diskomfort dieťaťa výrazne ustane alebo skončí práve po pridaní výživového doplnku ColiPrev® do mlieka alebo tekutej dojčenskej stravy.

Pohodlné dávkovanie
S materským mliekom
- tesne pred dojčením sa adekvátne množstvo kvapiek nakvapká na vopred sterilizovanú lyžičku a podá sa dojčaťu priamo do úst (treba nasledovať dávkovaciu tabuľku v príbalovom letáku).
S dojčenskou výživou a tekutou stravou – adekvátne množstvo kvapiek (podľa dávkovacej tabuľky) sa nakvapká do vopred pripraveného vlažného pokrmu.

ColiPrev® by mal byť použitý vždy počas kŕmenia dieťaťa, a to najmä v prvých 3-4 mesiacov života, kým sa nezačne produkcia enzýmu laktáza v dostatočnom množstve.

 

Joomla templates by a4joomla